Поиск


Регистрация«В условиях разрушительного военного шока для экономики мы не допустили дефолта, обеспечили макрофинансовую стабилизацию и сейчас делаем первый шаг к повышению социальных стандартов»

Петр Порошенко, Президент Украины

Рейдерство по-вінницькі: місцеве підприємство "віджали" за неіснуючі кредити, а влада виконує роль статиста

Рейдерство по-вінницькі: місцеве підприємство
276

Пропонуємо читачеві історію рейдерського захвату підприємства у Вінницькій області, яке набуло резонансу влітку 2015 року:


СТОВ “Поділля” створене у 2002 році на базі збанкрутілого підприємства ПП "Агро-фірма Строїнці". Підприємство займається вирощуванням плодово-ягідної продукції та виробництвом натуральних соків . В оренді підприємства знаходиться 1140 га землі.


З 2003 року підприємство співпрацювало із ТОВ “Остер” (генеральний директор Гур’євська О.В.). ТОВ “Остер” постачало для господарства засоби захисту рослин.


2014 рік був важким для садівничих господарств. Весняні та осінні заморозки завдали збитків врожаю господарства (в саду замерзло 1000 тонн яблук), що не дало змоги вчасно розрахуватися з ТОВ "Остер". Станом на 01.01.2015 року підприємство мало кредиторську заборгованість перед ТОВ “Остер” у сумі 3 мл. 176 тис.грн., залишкова балансова вартість активів підприємтва становила біля 26 млн.грн. Нестабільна економічна ситуація в країні, значне здорожчання ППМ, міндобрив, засобів захисту рослин, енергоносіїв, насіння тощо призвели до важкого фінансового стану наше підприємство.


23 березня 2015 року на електронну адресу підприємства від Гур’євської О.В. надійшла претензія про погашення заборгованості СТОВ “Поділля” перед ТОВ “Остер” на необґрунтовану суму 11 338 422, 39 грн. та лист із пропозицією передати під погашення заборгованості перед ТОВ “Остер” на Гур’євську О.В. 45% статутного капіталу підприємства.


25.03.2015 року Гур'євська скликала та провела збори засновників. Вона запевнила всіх присутніх, що однозначно виграє судовий процес, через виконавчу службу продасть усе ліквідне майно та відшкодує свій борг, а засновники підприємства залишаться наодинці із розвалинами господарства та зобов’язаннями перед банківськими установами в сумі 6,3 млн.грн., тому вона вимагала віддати їй 100% статутного капіталу. Боячись такого розвитку подій усі засновники підприємства того ж таки 25.03.2015 року посвідчують нотаріально свої заяви про передачу своїх прав розпорядження та володіння часткою у статутному капіталі на користь Гур’євської О.В. 


Протягом п’яти днів від Гур’євської не надійшло ніякої відповіді та ніяких гарантій щодо погашення вищезазначеної заборгованості. Після консультацій з юристами ми зрозуміли, що віддали фізичній особі Гур’євській О.В. усе, але взамін не отримали нічого!(залишилася на нас заборгованість перед банками та фірмою "Остер")


31.03- 01.04.2015 року всі 8 засновників відкликали у того ж таки нотаріуса свої заяви про передачу часток у статутному капіталі.


02.04.2015 року відбулись чергові збори засновників, на яких була затверджена нова редакція Статуту підприємства. Дана редакція Статуту була зареєстрована державним реєстратором Тиврівського РУЮ Посвятенком В.С. 02.04.2015 року.


З 06.04-12.05.15 року відбулися судові процеси, які непідвідомчі Тиврівському районному суду (корпоративні права - господарський суд) під керівництвом Голови суду Ратушняк І.О., які призвели до фатальних наслідків. Зі слів Гур'євської у судах в неї все проплочено.


Далі події розвивались незрозумілим чином. 13.05.2015 року до контори підприємства приїхали невідомі особи на чолі із Гур’євською О.В. Службовий автомобіль директора було блоковано невідомими автомобілями. До кабінету директора увірвалося близько 8-10 невідомих осіб, інша частина нападників залишилась на вулиці та блокувала вхідні двері до приміщення. Силоміць вони забрали телефони у мене, криками та висловлюваннями у грубій формі вони вимагали печатку підприємства. Один із зловмисників представився Іващуком О.В.,  при допомозі двох чоловіків скрутили мене і обшукали мої кармани, відібрали у мене печатку підприємства та передали її Гур’євській О.В., яка зникла з печаткою підприємства на одному із автомобілів нападників у невідомому напрямку на очах працівників міліції. Іващук О.В. надав для ознайомлення копію витягу із Державного реєстру, датованого 13.05.2015 р., час формування 9:04хв. ( як вони отримали витяг без надання повного пакету документів для реєстрації статуту).


У витягу зазначалось, що засновниками СТОВ “Поділля” є Гур’євська О.В. та Іващук О.В., які володіють по 50% статутного капіталу. Тим часом надворі, перед приміщенням контори підприємства стали збиратися працівники підприємства для з’ясування ситуації та захисту від незрозумілих зазіхань. Тракторами люди заблокували машини нападників. Під тиском людей печатку мені було повернено, але вона перебувала невідомо де більше 2 годин!


Гур’євська та Іващук намагались пояснювати людям ціль свого приїзду та запевняли людей, що все нормально. Було вирішено провести 17.05.2015 р. у приміщенні будинку культури збори пайовиків та працівників підприємства. Збори відбулись, на них були присутні сільський голова с.Строїнці Голодюк В.Д. та голова Тиврівської РДА Мачай Л.С.(який прийняв сторону рейдерів) На зборах пайовиками було вирішено до з’ясування питання у правовому полі директором залишається Слободянюк А.Л.. Проте 18.05.2015 р. домовленості були порушені, а до Державного реєстру було внесено зміни щодо нових засновників підприємства. Ними уже були Гур’євська О.В. та Гулавський О.Д.(який приймав участь у рейдерському захваті, та наносив мені тілесні ушкодження). 


03.06.2015 р. близько 17 год. до приміщення контори підприємства прибуло біля 20 осіб в формі із написом ”Охорона” та пов’язками жовтого кольору на правій руці віком 16-25 років. Крім них ще були особи із знаками “УНА-УНСО”. Під керівництвом Гулавського О.Д. та Іващука О.В. вони вдерлися до приміщення контори та заблокували вхід подвійною шеренгою. Одразу ними було здійснено заміну серцевини замків дверей (https://www.youtube.com/watch?v=q-eZSWJv8U8).


Біля контори почали збиратися люди, більша частина з них були жінки. Трактористи та водії своїми тракторами та вантажними автомобілями заблокували під’їздні шляхи до контори та автомобілі візитерів. Був залучений "Правий сектор" для підтримки  громадського порядку.


Близько 19 год. люди спробували зайти до контори для з’ясування ситуації в чому людям допомогли представники організації "Правий сектор". Проти людей була застосована груба фізична сила та сльозогінний газ, а самі “охоронці” сховались у приміщенні. Декілька людей отримали хімічні опіки очей та верхніх дихальних шляхів, у них була наявна сильна алергічна реакція. Такі дії дуже обурили людей, ситуація почала набувати загрозривої критичної межі. На площадку перед приміщенням прибув пожежний автомобіль підприємства та трактор з причіпом, завантажений використаними шинами. Люди вимагали у прибулих вийти із приміщення та виїхати за межі села. Тим часом впродовж траси Тиврів-Строїнці та на території села було близько 50 машин з озброєними молодиками (автомати, гранати, коктелі Молотова), які перекривали мені дорогу в село, а міліція робила вигляд що їх не помічає.


Біля 23 год. людьми було застосовано пожежний гідрант із струменем води у відповідь на застосування сльозогінного газу та примінено порошковий вогнегасник, направлений у холл приміщення, в якому перебували “охоронці”. 


Близько 24 год. приїхав заступник начальника УМВС у Вінницькій області. Лише після його втручання візитери залишили приміщення, саме приміщення було закрито та опломбовано, а ключ передано слідчому СУ УМВС у Вінницькій області. 


На сьогоднішній день шахрайськими діями Гур’євській О.В. при допомозі державного реєстратора Тиврівського РУЮ Посвятенка В.С. вдалося виготовити необхідні документи, нову печатку підприємства, змінити підпис у банківських установах. Звільнено з роботи головного бухгалтера Людвик Е.І. за те що вона перерахувала податки до бюджету та оплатила електроенергію. Людей заставили переписати заяви в примусовому порядку про прийняття на роботу на ім'я Гулавського О.Д., хто не переписав не нарахували заробітну плату. Мене не допускають до роботи і кажуть, що я звільнений. Господарству наносяться значні фінансові збитки. 


Неодноразово люди пікетували стіни ОДА та Обласної Прокуратури але немає ніякої реакції зі сторони влади, тільки відписки про те що йде розслідування.


Впродовж всіх подій вище описаних: ОДА, РДА, МВС області та району, прокуратура області та району незважаючи на те, що відкрито три кримінальних провадження (№12015020320000197, №12015020320000200, №42015020320000006), знаючи, що перевіркою встановлено незаконні дії реєстратора підтримують рейдерів.


30.07.2015 р. була трагічна смерть людини, яка працювала охоронцем. Є свідки, які бачили як охоронці рейдерів билися між собою в нетверезому стані. Тіло  одного з них знайшли в криниці. Пропрацювали вони більше місяця, а міліція цю справу прикрила, оформивши як проїжджу людину.


Керівництво СТОВ "Поділля" все ж таки має надію, що справу буде вирішено згідно законодавства і запрацюють відповідні органи, які згідно з їхніми обов'язками зобов'язані вирішати в правовому полі. А що до рейдерських захватів, то відносно них повинні бути прийняті радикальні рішення, а рейдери притягнуті до відповідальності.

Прежде чем оставить свой комментарий под материалом, просим ознакомиться с правилами комментирования
Оставить комментарий


Очистить


Перетащите ползунок вправоНаверх